Zaproszenie do składania wniosków do akcji pilotażowych - Projekt Biocompack-CE
Rozwój i umacnianie międzysektorowych połączeń między podmiotami innowacyjnych systemów zrównoważonych opakowań biokompozytowych w gospodarce o obiegu zamkniętym.
Partnerzy z sześciu krajów Europy Środkowej połączyli siły, aby wprowadzić sprawdzone biodegradowalne materiały w opakowaniach z papieru i tektury.
Czym się zajmujemy
Głównym celem projektu jest zapewnienie silniejszych powiązań pomiędzy instytucjami badawczo-rozwojowymi a firmami w zakresie tworzenia nowych rozwiązań dotyczących opakowań będących kompozycją tworzyw i papieru w celu wprowadzenia sprawdzonych, innowacyjnych biodegradowalnych materiałów w procesach produkcji tych opakowań. Projekt przewiduje innowacyjne podejście międzysektorowe oraz zaangażowanie klastrów, organizacji branżowych i zainteresowanych stron, które pozwolą skoncentrować się na regionalnych specjalizacjach gospodarczych i przyspieszyć transfer technologii.
Strategie i plany działań
- Opracowanie zintegrowanej międzysektorowej usługi wspierania biznesu dla przedsiębiorstw w łańcuchu wartości opakowań kompozytowych, wykonanych z papieru i tworzyw. Partnerzy projektu opracują zestaw narzędzi zintegrowanych z usługą wsparcia biznesowego, która uwzględni specyficzny kontekst prawny i gospodarczy oraz wyzwania w zakresie badań i rozwoju oraz wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań w zakresie opakowań z biotworzyw i papieru.
- podtrzymywanie powiązań w zakresie badań i rozwoju w dłuższym okresie poprzez utworzenie Międzynarodowego Centrum Opakowań Biokompozytowych (TBPC), powiązanego z regionalnymi systemami innowacji. Partnerzy przygotują dwuletni plan działania obejmujący role i zobowiązania partnerów, zobowiązania finansowe i główne działania. Model biznesowy TBPC zostanie określony na podstawie wyników wnikliwej analizy na pierwszym etapie projektu.
- usprawnienie procesów zmian wśród szerszej grupy interesariuszy i zainspirowanie ich do podjęcia innowacyjnych działań i rozwiązań w zakresie produkcji opakowań będących kompozycją papieru i biotworzyw.
W ramach akcji pilotażowej grupa ekspertów współtworzących międzynarodowe konsorcjum Biocompack-CE pomoże Państwa firmie znaleźć najefektywniejsze sposoby włączenia do Państwa oferty produktów z materiałów z biotworzyw, jako zrównoważonej alternatywy dla tradycyjnych tworzyw sztucznych przy jednoczesnym uwzględnieniu aspektów ekonomicznych i specyfiki branży.
Wybór wśród wnioskodawców ograniczony jest do 3-4 firm z każdego kraju członkowskiego konsorcjum.
Czas i miejsce składania wniosków:
17 czerwca 2019 r. - 30 września 2019 r
Wnioski należy składać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ramy czasowe:
Akcje pilotażowe odbędą się w okresie od sierpnia do listopada 2019 r. w siedzibach firm uczestniczących z udziałem eksperta reprezentującego konsorcjum.
Wniosek aplikacyjny powinien zawierać:
Krótki opis firmy, główny profil biznesowy, dane osoby do kontaktu i ewentualna datę gotowości do przeprowadzenia akcji pilotażowej.
Kryteria oceny:
Nasze konsorcjum poszukuje firm:
- znajdujących się w jednym z krajów członkowskich konsorcjum (Chorwacja, Węgry, Włochy, Polska, Słowacja, Słowenia)
- zaangażowanych w łańcuch wartości opakowań
- zainteresowanych głównym celem projektu
Kontakt: Krzysztof Wójcik
tel.: +4822 8422011 wew. 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.